A Noé barátai stábja forgatott nálunk
A Noé barátai stábja forgatott nálunk A ló háziasítása - Az őslovaktól az ősök lováig című kiállításunkban.
A Noé barátai stábja forgatott nálunk A ló háziasítása - Az őslovaktól az ősök lováig című kiállításunkban.
Az Erdők világnapja és a Víz világnapja alkalmából szeretettel meghívunk mindenkit a Kalandos Erdő interaktív érzékenyítő és ismeretterjesztő családi napunkra, a Magyar Természettudományi Múzeumba!
A biológia és a képzőművészet kreatív kölcsönhatását szemléltető tárlatot február 1-jén nyitotta meg Buzár Ágota, az MTM általános és közművelődési főigazgató-helyettese és dr. Vig Károly, a Savaria Múzeum igazgatóhelyettese.
Február 15-én megnyitott A ló háziasítása – Az őslovaktól az ősök lováig című időszaki kiállításunk, amely a lovak kontinenseken átívelő történetét kíséri végig a lófélék evolúcióján, majd a lovak háziasításán át, a lovak történelemformáló szerepének bemutatásáig.
A Magyar Természettudományi Múzeum Kalandos erdő című időszaki kiállítása 2021. december 2-án megnyitja kapuit.
A természetismereti kiállítás a 3-8 éves, óvodás és kisiskolás korosztály számára készült, az életkoruknak megfelelő eszközökkel közvetít ismereteket az erdő élővilágáról.
2021-ben Az év természetfotósa kitüntető címet Daróczi Csaba nyerte, akinek 15 képe szerepel a legjobbak között. Az év természetfotója 2021-ben címet Daróczi Csaba Egy korty című képe nyerte el egy újszerű, víz alatt elhelyezett kamerával készült képpel. Az év ifjú természetfotósa címet pedig Kiss Márton Róbert kapta. A díjnyertes, illetve a pályázat utolsó fordulójába jutott 116 fotográfiát 2021. november 11. és 2022. január 30. között tekinthetik meg az érdeklődők a Magyar Természettudományi Múzeumban.
Immár 29. alkalommal írta ki a naturArt – Magyar Természetfotósok Szövetsége Magyarország és Közép-Európa talán legrangosabb természetfotós pályázatát.
A Magyar Természettudományi Múzeum a kiállításhoz kapcsolódó programsorozattal is készül. December 31-ig bezárólag az alábbi programokon vehetnek részt az érdeklődők: szabadtéri csillagvizsgálás, tudományos előadások, holdjáró-bemutató.
A NASA és az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetsége támogatásának és közreműködésének köszönhetően született meg a holdkőzeteket, valamint a holdkutatást bemutató kiállítás, amely 2021. november 3-ától 2021. december 30-ig ingyenesen tekinthető meg a Magyar Természettudományi Múzeumban.
A kiállítás célja az Apollo küldetések, valamint a jelenkori hazai űrkutatási fejlesztések bemutatása a szélesebb közönség számára.
Ujvári Zsolt kisgyermekkora óta az állatok, legfőképp az ízeltlábúak szerelmese, ez a szerelem pedig 18 éve öltött testet először, természetfotók formájában. Biológusként végzett, egy akadémiai kutatócsoportban kezdte pályáját, ahol apró talajlakó lények vizsgálatával és új fajok felfedezésével töltötte idejét. Mára a bűnügyi tudományok felé fordult, és csupán amatőr természetbúvárként nyomoz a ritkán látott, parányi élőlények után, hogy azok legrejtettebb pillanatait lencsevégre kaphassa, s hol mesékkel, hol ismeretterjesztő történetekkel és írásokkal tárja elénk életük titkait.