Természetismeret

AZ EMLŐS RAGADOZÓK FELEMELKEDÉSE

Sergei Merjeevski „Fenevadak” kiállítása kihalt és ma élő macskaféléket mutat be a kupolacsarnokban. A foglalkozás egy itt vezetett tárlattal kezdődik, majd egy interaktív előadás során megismerkedünk az elmúlt 50 millió év emlős nagyragadozóival, beleértve a kihalt rendeket és a még ma is fennmaradt csoportokat. 

Museums Go Green

A Föld napja alkalmából múzeumunk csatlakozik a #MuseumsGoGreen programhoz, amelynek céljai között szerepel a természeti értékek, a klíma és biológiai sokféleség megóvásának elengedhetetlen fontosságára történő figyelemfelhívás. Erről bővebben a linken tudtok tájékozódni.

Biodiverzitás-kutatás a Covid idején 2020

2020, ez a sok szempontból nehéz és viszontagságos év sem akadályozhatta meg a Magyar Természettudományi Múzeum munkatársait abban, hogy értékes eredményekkel gazdagítsák a biodiverzitás-kutatást. Hetvenegy tudományra új faj, hat alfaj és három nemzetség született a múzeum (vagy éppen a home office) falain belül. Ismerkedjünk meg természetrajzi örökségünk legújabb kincseivel!

Csapody Vera

Csapody Vera már gimnazista korában rendszeresen rajzolt növényeket.

Úrvölgyi emlék – egy rejtélyes réztárgy

Azt, hogy mi látható a képen, a legszívesebben fejtörőként adtuk volna fel kedves honlaplátogatóink számára. Fejtsük hát meg együtt a feladványt! Nos, a tárgy a színe és az itt-ott rajta zöldellő patina (rézrozsda) alapján rézből van. 

Herkulesfürdői emlék, avagy a fába szorult vízkő

A képen látható, sajátos képződmény egy fából készült termálvízcső kalcitkitöltése. Herkulesfürdő melegforrásai által a csővezetékben hagyott – a fürdők üzemeltetői számra nyilvánvalóan nem kívánatos – emlék néhány év alatt, 1884–1890 közt keletkezett. 

Gímszarvas

A gímszarvas a hazai erdeink emblematikus állata, elterjedésének központja Európa, de Észak-Afrikában és Ázsiában is vannak – általában kisebb – állományai. 

Oldalak

Feliratkozás RSS - Természetismeret csatornájára